שיפור זמני טעינה - מדריך להאצת אתרי וורדפרס

טיפול בפונטים שיש לנו באתר

לאחר ביצוע הפעולות הראשונות  אפשר להתחיל עם מעבר על האתר ובדיקת הפונטים בהם אנו עושים שימוש באתר. לכל פונט יכולים להיות משקלים (עובי פונט) שונים. יש לכתוב בצד את הפונט והמשקל שבו נעשה שימוש באתר. מומלץ להשתמש בפונט אחד וכמה שפחות משקלים. לאחר שמצאנו את כלל הפונטים שיש לנו באתר והמשקלים השונים יש לדאוג כי אנו טוענים את הפונטים מהשרת ולא מאתר חיצוני. כלומר טוענים את הפונטים ב-LOCAL. בכדי לעשות זאת מומלץ להשתמש בתוסף OMGF אותו תוכלו להוריד בחינם או לרכוש את גרסת ה-PRO שלו לתוצאות מעט יותר טובות. 

איך מטפלים בפונטים אחרים?  

במידה ורכשתם פונט מאתר כזה או אחר מומלץ לטעון את הפונט מה-LOCAL. כלומר מהשרת שלנו ולא משרת אחר. בכדי לעשות זאת תצטרכו כמובן שיהיו ברשותכם קבצי הפונט מותאמים ל-WEB. מומלץ להעלות את קבצי הפונט לתוך תיקייה בשם fonts הנמצאת בתוך תיקיית התבנית שלכם. במידה ותיקייה זו לא קיימת תוכלו ליצור אותה בקלות או דרך ממשק הניהול של השרת או באמצעות תוכנת FTP כמו FILEZILLA. כמובן שבמקרה זה גם עדיף שתהיה לכם תבנית-בת אליה תעלו את הפונטים ולא לתבנית הראשית בה אתם עושים שימוש בכדי למנוע דריסה ומחיקה בעתיד עם ביצוע עדכונים. 

לאחר העלאת הפונטים יש כעת לומר לאתר היכן הפונטים הללו נמצאים בכדי שיוכל למשוך אותם ולהשתמש בהם. בכדי לעשות זאת יש לפתוח את קובץ ה-CSS שלכם. אם זו תבנית בת אז פתחו את קובץ style.css. אם לא, תוכלו להטמיע את הקוד דרך ממשק הניהול של וורדפרס (עיצוב > התאמה אישית > Custom CSS). 

				
					@font-face {
font-family: New Font;
src: url(http://www.yourwebsite.com/wp-content/themes//fonts/your-new-font.ttf);
font-weight: normal;
}
				
			
  • שורה 2: כתבו את שם הפונט שלכם במקום הטקסט: New Font.
  • שורה 3: כתבו את הנתיב לפונט שלכם. החליפו את כל השורה (http://www.yourwebsite.com/wp-content/themes//fonts/your-new-font.ttf).
  • כתבו את משקל הפונט שלכם (לכל פונט שמעלים משקל אחד).
  • במידה ויש לכם משקלים נוספים או פונטים נוספים יש לשכפל קוד זה לכל פונט ו/או משקל. 

שימו לב: לאחר הטמעת הקוד יש לכתוב מעט CSS בכדי לומר לאתר היכן בדיוק להשתמש בפונטים שהעלינו. בכדי לעשות זאת יש לדעת ולהכיר מעט כתיבת קוד CSS.  לדוגמה:

				
					.h1 site-title {
font-family: "New Font", Arial, sans-serif;
}
				
			

העלאת פונטים באמצעות אלמנטור

במידה ואתם משתמשים בעורך אלמנטור פרו החיים שלכם הרבה יותר קלים. כל מה שצריך זה לדאוג לכך שיש לכם את כלל קבצי הפונטים. לאחר מכן יש לגשת אל: אלמנטור > פונטים מותאמים > הוספת חדש > להעלות לאתר את הפונטים שלכם

לסיכום, 
שימו לב לפונטים בהם אתם עושים שימוש באתרכם. השתדלו להשתמש בכמה שפחות משקלים לפונט ובכמה שפחות פונטים. העלו את הפונטים לשרת שלכם ולא באמצעות שירות חיצוני.